Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mapy investičních záměrů větrných farem

V rubrice jsou k nahlédnutí mapy záměrů, které z valné většiny pocházejí ze zjišťovacích řízení EIA. Vývoj událostí však dokumenty EIA natolik poznamenává, že mapové podklady podané v době jejich zahájení už často neplatí a to jak počty zamýšlených strojů, tak jejich dispozicí. Aktuální mapy se investoři do dokumentů EIA už nenamáhají vkládat s tím, že jejich elektronická podoba nemá na veřejných stránkách EIA dostatečný prostor a nevejde se tam. Berte tedy zde zveřejněné mapy s určitou rezervou.

 

mapa-vte_sebik2.jpg

 

mapa-vte_krimov2.jpg

Záměry větrných farem Hora svatého Šebestiána a Křímov jsou v současnosti spojeny do jednoho projektu, jenž zároveň tvoří část Větrného parku Chomutov. Z původně zamýšlených 46 strojů bylo zjišťovacím řízením EIA povoleno nakonec 35.

 

mapa-vte_blatno.jpg

Větrná farma Blatno je další částí Větrného parku Chomutov. Z původních  10 strojů je EIA odsouhlaseno 5. Investor APB Plzeň zde ale tvrdě narazil na odpor obyvatel a zastupitelstva obce. Zastupitelstvo tvoří Územní plán obce ve kterém s větrníky nebude počítáno.

 

mapa-vte_krystofovy-hamry2.jpg

Část záměru větrné farmy Kryštofovy Hamry - Výsluní. Chybí v něm část strojů, které mají stát u Třebíšky, Výsluní a Kýšovic. I tato farma by měla být částí Větrného parku Chomutov. Z původně navrhovaných 39 strojů je dnes ve hře okolo třicítky. Část, jenž by měla stát v katastru města Výsluní město zatím odmítá.

 

mapa-vte_rusova2.jpg

Větrná farma Rusová je záměrem firmy Renergy Power s.r.o. Je dispozičně v kolizi se záměry APB Plzeň.

 

vte_panorama_celek_zzz.jpg

Pohled na část záměrů. V pohledu chybí oblast Křimova, Hory sv. Šebestiána a Blatna. Nezakreslené záměry větrných farem Přísečnice, Kryštofovy Hamry 2 a Domašín jsem zakreslil červenými body. Ani tak ale neobsahuje mapa všechny chystané záměry.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář