Jdi na obsah Jdi na menu
 


Literatura

Příspěvky

Zásady úzeního rozvoje Ústeckého kraje (ZÚR ÚK)

Velice obsáhlý dokument Krajského úřadu Ústeckého kraje, který vymezuje hranice možného rozvoje a je jakousi kuchařkou pro tvorbu Územních plánů jednotlivých obcí kraje.

Větrných elektráren se týkají kapitoly SOB6-strana 24, strana 47-48 a kapitola Krušné hory-náhorní plošiny 7a,b-strany 75-77

Dokument byl odsouhlasen a platí od 20.10.2011

http://www.kr-ustecky.cz/vismo/zobraz_dok.asp?id_org=450018&id_ktg=99076&archiv=0&p1=84858

 
11. 12. 2011 | Rubrika: Literatura | Komentářů: 0

Vyšetřování hluku z větrných elektráren

Komise Evropské unie zabývající se problematikou hluku uvádí, že hluk je největším a nejrychleji rostoucím znečišťovatelem životního prostředí v Evropě. Hluk je neodmyslitelně spojen s každodenními činnostmi člověka, přičemž člověk je vystaven hluku např. při cestě do práce, na pracovišti, v restauraci nebo ve svém vlastním domově. Právě domov je pro člověka místo, kde očekává klid na odpočinek. Je-li narušena jeho akustická pohoda, stává se rozmrzelým a narůstá u něho pocit nespokojenosti z nepohodlí. Klid domova zasáhnou občas vnější vlivy, ke kterým v poslední době patří i tolik propagované zdroje alternativní energie – VtE.

http://www.4-construction.com/cz/clanek/vysetrovani-hluku-z-vetrnych-elektraren/

 
10. 12. 2011 | Rubrika: Literatura | Komentářů: 0

Nina Pierpont - Wind turbine syndrom

V připojeném odkazu lze nalézt zkrácený překlad knihy americké lékařky Niny Pierpont, která je záznamem její lékařské studie o vlivech VTE na lidské zdraví. Seriózní, velké studie chybí nejenom u nás. Nina svůj výzkum dělala pouze v rámci svých vlastních prostředků. I tak došla k zajímavým ale především varujícím výsledkům.

http://www.windturbinesyndrome.com/img/wts-czech.pdf

 
6. 12. 2011 | Rubrika: Literatura | Komentářů: 0