Jdi na obsah Jdi na menu
 


Denní tisk

Příspěvky

Poláci čelí německé elektřině, doplatí na to Češi

Česká přenosová soustava bude čelit ještě většímu náporu elektřiny z Německa, a tedy i hrozbě blackoutů či poruchám v dodávkách. Poláci totiž potvrzují, že na svých hranicích s Německem nainstalují speciální transformátory (phase shifters), jimiž toky elektřiny z tamních větrných parků výrazně omezí. O co méně bude ovšem zatížena polská síť, o to se zvýší nápor na českou přenosovou soustavu.

http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/polaci-celi-nemecke-elektrine-doplati-na-to-cesi-731233

 
5. 1. 2012 | Rubrika: Denní tisk | Komentářů: 0

Nad větrnými parky visí otazník, neúměrně se prodražují

Berlín - Když se spolková vláda letos na jaře rozhodla do roku 2022 definitivně opustit jadernou energetiku v Německu, otevřely se nové možnosti pro výstavbu větrných parků. Tím spíše, že kabinet kancléřky Angely Merkelové byl ochoten do využívání obnovitelných zdrojů energie náležitě investovat.

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=722302

 
23. 12. 2011 | Rubrika: Denní tisk | Komentářů: 0

Česko pod proudem: riziko blackoutů se zvýšilo

Česká přenosová soustava elektřiny se v posledních týdnech potýká s náporem, jaký dosud nezažila. Přes Česko se valí elektřina z větrných elektráren na severu Německa, která tuzemské síti způsobovala problémy už dříve.

http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/cesko-pod-proudem-riziko-blackoutu-se-zvysilo-726679

 
16. 12. 2011 | Rubrika: Denní tisk | Komentářů: 0

Nad Chomutovem by mohlo vyrůst více jak 200 větrníků

Vážení přátelé, 15.12.2011 vyšel v deníku Mladá fronta dnes článek o tom, co se může stát v našem okolí. Tento článek vznikl na základě informací získaných novinářem při veřejném projednávání rozšíření větrné farmy Kryštofovy Hamry, konaného 13.12.2011 na obecním úřadě v Kryštofových Hamrech. Kdo by měl prospěch ze zde uvedených zisků na náš úkor?

Václav Derinek

http://www.finance.cz/zpravy/finance/336101-nad-chomutovem-muze-vyrust-az-205-vetrnych-elektraren/.

 
16. 12. 2011 | Rubrika: Denní tisk | Komentářů: 0

Ve Skotsku zafoukalo a mají problém s větrníky

Co až začne foukat tak, jak je u nás v krušnohoří obvyklé. Vždyť podle předkládaných dokumentací jsou všechny vrtule postavené u nás, v našem okolí určeny pro provoz ve vnitrozemí! Nikoli na horách!

Jsou naše obavy tedy oprávněné?

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/253053-skotsko-zpustosila-nejsilnejsi-boure-za-deset-let-lamala-vetrne-elektrarny.html

 
16. 12. 2011 | Rubrika: Denní tisk | Komentářů: 0

Britům vadí hluk z větrných elektráren

Hluk z větrných elektráren obtěžuje obyvatele Velké Británie. Na základě četných stížností úřady provozovatelům nařizují, aby svá zařízení za silných větrů vypínali či snižovali rychlost turbín.

http://zpravy.ihned.cz/svet-evropa/c1-53748160-britum-vadi-hluk-z-vetrnych-elektraren-provozovatele-je-musi-za-silnych-vetru-vypinat

 
16. 12. 2011 | Rubrika: Denní tisk | Komentářů: 0

ERÚ: ve hře je omezení podpory OZE

 

Kolem solárních, větrných a dalších obnovitelných zdrojů energie se rozhořívá nový spor. Energetický regulační úřad (ERÚ) totiž možná přehodnotí Národní akční plán pro obnovitelné zdroje, v rámci kterého se Česko zavázalo v roce 2020 pokrýt 13,5 procenta celkové spotřeby energie z obnovitelných zdrojů. Kvůli jeho "finančním dopadům na spotřebitele" by tak plnění plánu mohlo být omezeno nebo dokonce pozastaveno, zvažuje ERÚ. Mohla by se tak například zastavit podpora nově instalovaných zdrojů.

 

http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/eru-obnovitelne-zdroje-prilis-zdrazuji-elektrinu-mozna-je-omezime-726040

 
16. 12. 2011 | Rubrika: Denní tisk | Komentářů: 0