Jdi na obsah Jdi na menu
 


Denní tisk

Příspěvky

Přívaly elektřiny z Německých větrníků ohrožují českou přenosovou soustavu

Němci posílají elektřinu na jih země přes Česko. Minulý týden teklo přes českou soustavu téměř čtyřikrát více elektřiny než normálně. Některé tuzemské elektrárny proto musely omezovat výrobu.
 

http://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi-cesko/c1-54853480-cesky-blackout-privaly-elektriny-z-nemeckych-vetrniku-ohrozuji-tuzemskou-sit

 
27. 2. 2012 | Rubrika: Denní tisk | Komentářů: 0

S podporou obnovitelných zdrojů je konec, slíbila Klausovi Vitásková

Výrazné omezení a výhledově úplné zastavení. To je nevyhnutelný osud podpory obnovitelných zdrojů energie. Po dnešní schůzce s prezidentem Václavem Klausem to sdělila předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková s tím, že náklady na podporu obnovitelných zdrojů v Česku jen letos dosáhnou téměř 38 miliard korun a budou dále růst. Naopak podle České fotovoltaické průmyslové asociace právě zastavení podpory může cenu elektřiny v Česku výrazně zdražit.

http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/s-podporou-obnovitelnych-zdroju-je-konec-slibila-klausovi-vitaskova-745769

 
23. 2. 2012 | Rubrika: Denní tisk | Komentářů: 0

Berlín brzdí solární boom. Výrazně omezí solární dotace

Německo, největší světový výrobce elektřiny ze slunce, výrazně omezí dotace pro výrobu solární energie. Chce tím zabrzdit obrovský stavební boom fotovoltaických elektráren. Zpráva okamžitě srazila akcie výrobců solárních panelů

http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/berlin-brzdi-solarni-boom-vyrazne-omezi-solarni-dotace-746009

 
23. 2. 2012 | Rubrika: Denní tisk | Komentářů: 0

Německá síť stále tančí na ostří nože

Uprostřed loňského léta jsem předpovídal německým síťovým operátorům „velmi kreativní, pracovně pestrou a horkou“ zimu. Je na čase provést rekapitulaci.

http://nejedly.blog.idnes.cz/c/244747/Nemecka-sit-stale-tanci-na-ostri-noze.html

 
6. 2. 2012 | Rubrika: Denní tisk | Komentářů: 0

Regulace je moc. Energetici omezují investice a vzpouzí se

Energetické firmy už nechtějí dál snášet tlak Evropské unie a neustálé regulace oboru. A poprvé veřejně vystupují s kritikou politiků. Bojíme se investovat peníze do nových elektráren, stěžují si evropské koncerny. Energetickým společnostem stále víc vadí příval nových zákonů a zásahy poškozující tržní prostředí.

http://byznys.lidovky.cz/regulace-je-moc-energetici-omezuji-investice-a-vzpouzi-se-pm9-/energetika.asp?c=A120203_173051_energetika_apa

 
5. 2. 2012 | Rubrika: Denní tisk | Komentářů: 0

Náš ekoproud štve sousedy, zjistili Němci

Výstavba větrných a solárních elektráren v Německu předběhla výstavbu elektrických dálnic a stávající energetická soustava nápor nezvládá, varoval šéf Německé energetické agentury (DENA) Stephan Kohler. Německá média už si také všimla, že skokové přívaly německého proudu z obnovitelných zdrojů rozlaďují sousední země – především Polsko a Českou republiku.

http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/nas-ekoproud-stve-sousedy-zjistili-nemci-734668

 
17. 1. 2012 | Rubrika: Denní tisk | Komentářů: 0

Německo vyrobilo méně elektřiny, bude muset víc spoléhat na sousedy

Německo loni vyrobilo o 2,5 procenta méně elektřiny než předloni, tedy 612 miliard kilowatthodin, zatímco spotřeba poklesla jen o půl procenta na 607 miliard kWh. Německé Sdružení energetiky a vodárenství (BDEW), které se zprávou přišlo, upozornilo, že země se po rozhodnutí zříci se jaderné energie bude muset více spoléhat na sousedy. Nezbytné je také začít s výrazným rozšiřováním vysokonapěťové přenosové sítě.

http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/nemecko-vyrobilo-mene-elektriny-bude-muset-vic-spolehat-na-sousedy-733313

 
11. 1. 2012 | Rubrika: Denní tisk | Komentářů: 0

Poláci „přiškrtí“ elektřinu z německých větrných elektráren

Polsko pravděpodobně nainstaluje na přeshraničních linkách s Německem speciální transformátory a omezí tak přetoky elektřiny z německých větrných parků přes svoji síť.

http://nejedly.blog.idnes.cz/c/239853/Polaci-priskrti-elektrinu-z-nemeckych-vetrnych-elektraren.html

 
8. 1. 2012 | Rubrika: Denní tisk

Návrat k regulaci

Počátkem prosince jsme vyhlásili stav nebezpečí kvůli přetokům elektřiny z německých větrníků, říká šéf firmy ČEPS

http://neviditelnypes.lidovky.cz/rozhovor-navrat-k-regulaci-ddu-/p_ekonomika.asp?c=A120104_232140_p_ekonomika_wag

 
6. 1. 2012 | Rubrika: Denní tisk | Komentářů: 0

Německý odklon od jádra je pro banky v době krize příliš drahý

Současné ekonomické obtíže Evropy ohrožují plánovaný přechod Německa od jádra k obnovitelným zdrojům energie. Podle německého deníku Handelsblatt se tamní banky zdráhají financovat nákladné energetické projekty, což brzdí zejména výstavbu mořských větrných parků, přenosových sítí a plynových elektráren.

http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/nemecky-odklon-od-jadra-je-pro-banky-v-dobe-krize-prilis-drahy-731782

 
6. 1. 2012 | Rubrika: Denní tisk | Komentářů: 0